Lojalność Rakitica zasługuje na spłatę w naturze

W piłce nożnej lojalność jest bardzo cenioną zaletą zawodnika. I Ivan Rakitic jest takim graczem z taką zaletą. Nie jest rodowitym Hiszpanem, ale oddał wszystko Barcelonie od czasu noszenia koszulka FC Barcelona w 2014 roku. Do tej pory pomógł klubowi zdobyć cztery tytuły ligowe i jeden tytuł Ligi Mistrzów. Jednak fani Barcelony nie są mu wdzięczni.

7 tego miesiąca Barcelona gra u siebie w Realu Sociedad. Rakitic pojawił się jako rozrusznik, ale fani wygwizdali go, gdy został zastąpiony w 74 minucie. Ci fani byli dla niego tacy surowi! Po otrzymaniu boos poczuł się trochę smutno. Nie jest niekompetentnym graczem. W 2018 roku, kiedy nosił koszulka Chorwacja, pomógł swojemu krajowi w zdobyciu drugiego miejsca w Pucharze Świata. Dlatego myślę, że zasługuje na lepsze traktowanie.

W rzeczywistości, choć jego umiejętności nieco się pogorszyły, nadal jest bardzo ważny dla Barcelony jako pomocnika. Jego umiejętność radzenia sobie i asystowania bardzo pomoże zespołowi. Dlatego Barcelona nie powinna zmuszać go do odejścia. Jego lojalność wobec tego zespołu zasługuje na spłatę w naturze.