Ajax to kolebka talentu piłkarskiego

Ze wszystkich klubów piłkarskich Ajax jest zdecydowanie najbardziej wyjątkowy. Rzadko płacą wysokie ceny za zdolnych graczy, ponieważ mają możliwość ich wyprodukowania. I często sprzedają takich graczy innym klubom dla zysku. Na przykład w ubiegłym sezonie Frenkie De Jong zdjął Koszulka Ajax i dołączył do Barcelony. Z umowy Ajax otrzymał 75 milionów euro.

Jednak chociaż często zarabiają na sprzedaży graczy, ich siła nie uległa znaczącym zmianom. Teraz rozwinęli bardzo utalentowanego napastnika, Sontje Hansena. Jego umiejętności przyciągnęły uwagę Juventusu. Klub chce, aby w przyszłości nosił koszulka Juventus. Dlaczego? Ponieważ chociaż ma zaledwie 18 lat, strzelił trzy gole i trzy asysty w 10 meczach ligowych w tym sezonie. Ta statystyka dowodzi, że jest on bardzo utalentowanym i zdolnym graczem.

Dlatego Ajax jest kolebką talentów piłkarskich. Wysłali zawodników do prawie każdego dużego klubu w Europie. Jednocześnie byli w stanie powstrzymać siłę przed poślizgnięciem się. W ubiegłym sezonie dotarli nawet do półfinałów Ligi Mistrzów. Cóż za wspaniały klub!