Mbappe odpadł z ławki, aby zdobyć kluczową bramkę w wygranym 2: 0 meczu PSG w Marsylii

W zeszłą niedzielę Paris Saint-Germain wygrał 2-0 w Marsylii, aby w tym sezonie zdobyć 11 zwycięstw na 11 w Ligue 1 i dorównać długiemu rekordowi Europy. A Kylian Mbappe, w koszulka Paris Saint-Germain nr 7, strzelił decydującego gola dla openera, prowadząc PSG, by wygrać z Marsylią.

Jednak Mbappe odpadł z pozycji startowej PSG trenera Thomasa Tuchela, a nadawca Canal Plus donosił, że ruch był karą po tym, jak nastoletni zwycięzca Pucharu Świata pojawił się późno na rozmowę przed meczem. Został wysłany w 62. minucie do Eric-Maxima Choupo-Moting, noszącego Stroje Piłkarskie No.17 Paris Saint-Germain, i strzelił trzy minuty później przełomowy gol, który został wydany przez Angel di Maria i wyścigi jasne, kończąc obok Steve'a. Mandanda.

Z drugiej strony, 11. zwycięstwo w odbiciu od początku kampanii na PSG oznacza, że ​​dorównywały one rekordowi Tottenham Hotspur z sezonu 1960-61, który był najlepszy w każdej z pięciu największych europejskich lig.