Barca dołoży wszelkich starań, aby ścigać Matthijsa De Ligta

Matthijs De Ligt zaimponował wszystkim w ćwierćfinałach ligi mistrzów, które właśnie minęły. Kapitan w koszulki piłkarskie Ajax poprowadził swoich kolegów z drużyny, aby wygrać z Realem Madryt. Bronił Real Madryt doskonale przez całą grę, pomagając Ajaxowi w zwycięstwie 4-1.

Jego występ także zrobił wrażenie na zwiadach Barca, którzy obserwowali mecz na stadionie Santiago Bernabeu. Po meczu poinformowali menadżerów Barki, że obrońca, który miał na sobie Koszulka Ajax NR4, ma nieograniczoną przyszłość. I myślą, że De Ligt będzie głównym obrońcą centralnym przez następne 10 lat. W rezultacie menedżerowie Barki bardzo się o niego martwią i nie będą szczędzić wysiłków, by go ścigać.

Chociaż Barca podpisał kontrakt z innym graczem Ajax, Frenkie De Jong, nie są zadowoleni. Z drugiej strony De Ligt i De Jong są dobrymi przyjaciółmi, a De Ligt jest fanem Barcelony. W rezultacie Barca może podpisać De Ligt. Jeśli tak, to siła Barci zostanie znacznie zwiększona.